czwartek, 23 lipca 2015

Dzień drugi w Michałowie, 23.07.2015


Drugi dzień to czas badawczo-historycznego rozbiegu. Ania będzie z nami tylko trzy dni, więc dobrze wykorzystać ten czas, aby zgłębić tajemnice robienia dobrych wywiadów i odkrywania lokalnych historii. Z tego powodu spotykamy się dziś dwa razy. W południe w GOK-u, a wieczorem w Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii.

 Dzisiejsze warsztaty zaczynamy od rozmowy o historii Michałowa. Tworząc oś czasu przyglądamy się jej w trzech wymiarach: wielkiej historii tej miejscowości, historii konkretnych rodzin i historii indywidualnych. Nakładające się na siebie różne perspektywy pokazują, co tak naprawdę może nas interesować – indywidualne doświadczenie każdej osoby – naszych przyszłych rozmówców i rozmówczyń. 

Jako że tematem Kongresu ma być dobre sąsiedztwo zastanawiamy się, czym ono jest. Poprzez twórczą pracę ze słowami i skojarzeniami budujemy opowieści o życiu z innymi. Tutaj możecie zobaczyć rezultaty tego działania. 



Popołudnie poświęcamy natomiast na pracę ze zdjęciami. Zastanawiamy się, czym jest stworzone przez Zbigniewa Lewczyńskiego pojęcie „archeologia fotografii”, odkrywamy losy australijskich przestępców i rozważamy potencjalne historie zdjęć zgromadzonych w Pracowni. 


A na koniec dnia ruszamy jeszcze z miejską rekrutacją innych potencjalnie zainteresowanych naszym projektem.

 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz